Tomograf komputerowy w Zabrzu

28.09.2007

W piątek w Szpitalu Rejonowym, przy ul. Zamkowej 4, oddano do użytku specjalistyczny sprzęt medyczny – tomograf komputerowy.

Przecięcia wstęgi do sali  z urządzeniem dokonali prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz Jan Węgrzyn, dyrektor szpitala. Koszt inwestycji to 1 670 000,00 zł. Do końca roku planowany jest jeszcze zakup aparatu rentgenowskiego.

Inwestycja ta była możliwa dzięki środkom finansowym z budżetu miasta w wysokości 9 200 000,00 zł, za które remontowany jest m.in. kolejny pawilon, wyposażony w specjalistyczny sprzęt opieki medycznej oddział intensywnej terapii oraz zostanie zakupione specjalistyczne oprogramowanie informatyczne.

Przedstawiciele władz szpitala podziękowali radnym i Prezydent Miasta za dokonane zmiany w budżecie, który w pierwotnej wersji zakładał wydatki na poziomie 6 000 000,00 zł.

– Dzięki specjalistycznej kadrze szpitala i takim urządzeniom na pewno każdy pacjent znajdzie tu profesjonalną opiekę – podkreśliła Małgorzata Mańka-Szulik.