Nagroda dla Zbigniewa Stryja

25.09.2007

Zbigniew Stryj, znany zabrzański aktor, reżyser, pisarz i radny Rady Miejskiej, do licznych nagród i wyróżnień dołączył kolejną – tym razem Jury XXXII. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktor został nagrodzony za drugoplanową rolę męską w filmie „Benek”.

– Bardzo się cieszę z tej nagrody. To kolejny dowód na to, że Zabrze jest miastem ludzi zdolnych i ambitnych. Cieszę się, że ponownie doceniono niewątpliwy talent Zbigniewa Stryja. Z całego serca życzę mu kolejnych, tak spektakularnych sukcesów artystycznych – mówi prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Warto przypomnieć, że Zbigniew Stryj jest laureatem m.in. Nagrody im. Leokadii Starke dla młodych aktorów przyznawana przez katowicki oddział ZASP-u, śląskiej "Złotej Maski", nagrody aktorskiej za rolę Albina Musiała w spektaklu "Wampir" Wojciecha Tomczyka w Teatrze Nowym w Zabrzu na III Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu oraz wyróżnienia za tę samą rolę w X Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej w Warszawie.