Zaproszenie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

24.09.2007

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Serca Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii zaprasza do swojej siedziby na bezpłatny pokaz filmów związanych tematycznie z tym świętem. Proponujemy trzy projekcje: „Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii”, „Robin Heart” oraz „Sztuczne serce”. Organizatorzy i pomysłodawcy pokazu zachęcają również do udziału w dyskusji z realizatorami prac badawczych prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji. Bezpłatna projekcja filmów odbędzie się 26 września, o godz. 18.00, w siedzibie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii przy ul. Wolności 345a (wjazd od strony ul. Sienkiewicza).

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii od 16 lat zajmuje się opracowaniem i wdrożeniem do praktyki klinicznej nowoczesnych metod ratowania życia osób z niewydolnym sercem. Jej prace koncentrują się nad opracowaniem konstrukcji, technologii wytwarzania i stosowaniem klinicznym protez serca oraz rozwojem metod wspomagania układu krążenia, zrobotyzowanymi oraz półautomatycznymi narzędziami dla małoinwazyjnej kardiochirurgii, systemami wspomagającymi technologie medyczne, opracowaniem systemu narzędzi wspomagających proces planowania operacji, treningu chirurgów oraz nad konstrukcją i technologią wytwarzania biologicznych protez zastawek serca i innych biomateriałów wytwarzanych metodami inżynierii tkankowej i hodowli komórkowej.

Światowy Dzień Serca, którego  pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Światowa Federacja Serca z udziałem World Health Organisation (WHO), UNESCO i UNICEF, to znakomita okazja do przedstawienia dokonań w tym zakresie. Udział w Światowym Dniu Serca bierze blisko 190 stowarzyszeń kardiologicznych i fundacji serca  w ponad 100 krajach. Do obchodów przyłączają się również szpitale, kliniki, uniwersytety, szkoły i osoby prywatne, nie tylko po to by zwrócić uwagę na najważniejsze przyczyny chorób serca zaliczanych do grupy najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, ale również dlatego, by wskazać na kierunki i możliwości ich leczenia.