Spotkanie prasowe

24.09.2007

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaprosiła dziś dziennikarzy śląskich mediów na cykliczne spotkanie prasowe.

W Sali konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego GUIDO omówione zostały najważniejsze aktualności miejskie.

Reporterzy otrzymali informację m.in. o uhonorowaniu Zabrza wyróżnieniem Polskiej Izby Turystyki za promocję dziedzictwa przemysłowego.

– To ogromny zaszczyt, ponieważ jesteśmy jedynym miastem, któremu taką nagrodę przyznano. Moment jej wręczenia był niezwykle wzruszający, ponieważ podczas uroczystości wymieniano Zabrze wśród najpiękniejszych zakątków Europy stanowiących atrakcję dla turystów – relacjonowała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Prezydent omówiła również zasady współpracy zagranicznej miasta, przedstawiła dziennikarzom uchwałę Rady Miejskiej umożliwiającą obniżanie podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy oraz podsumowała wyniki akcji „Krzesła do nauki”, której finał odbył się w minioną niedzielę na dziedzińcu GUIDO.

Uczestniczący w spotkaniu dziennikarze pytali m.in. o najważniejsze zakresy działania Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, pozyskiwanie inwestycji, a także imprezy towarzyszące obchodom 85-lecia nadania praw miejskich.