Filmowcy ze Szwajcarii

21.09.2007

Od 25 do 27 września na Śląsku przebywać będzie ekipa filmowa Offroad Reports, która na zlecenie szwajcarskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przygotowuje film dokumentalny podsumowujący pomoc, jaką rząd Szwajcarii przez kilkanaście lat udzielał naszemu województwu. Szwajcarską ekipę filmową będzie można spotkać także na ulicach Zabrza.

Pomoc rządu Szwajcarii oparta była głównie na dostawie nowoczesnego sprzętu medycznego i ukierunkowana na potrzeby najmniejszych mieszkańców naszego regionu. Z tej formy wsparcia skorzystały też zabrzańskie szpitale. Przygotowując film o szpitalach i leczonych pacjentach członkowie ekipy filmowej wyrazili zainteresowanie sfilmowaniem również szeroko rozumianych warunków życia na Śląsku. Zdjęcia z Zabrza obejmą centrum miasta oraz Biskupice.