Festiwal pełen kwiatów

17.09.2007

Od piątku do niedzieli, w scenerii Miejskiego Ogrodu Botanicznego, zabrzanie całymi rodzinami uczestniczyli w wielkim Festiwalu Kwiatów – plenerowej imprezie przyrodniczo-artystycznej, łączącej naturę, sztukę i piękno.

Festiwal rozpoczął się w piątek, w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych, wystawą autografów pochodzących z kolekcji młodego zabrzanina, dziennikarza PAP, Mateusza Babaka. Wśród blisko 1400 podpisów znanych na całym świecie twórców, polityków i sportowców, widzowie mogli obejrzeć te najcenniejsze, m.in. Jan Pawła II, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Krzysztofa Komedy czy Witolda Lutosławskiego.

Sobotnie spotkania z Festiwalem to przede wszystkim warsztaty plastyczne i ogrodnicze, pokazy multimedialne i wykłady poświęcone roślinom ozdobnym, podczas których każdy mógł udoskonalić swoją wiedzę na dany temat.

Z kolei na niedzielę zaplanowano m.in. wernisaż wystawy prac znanego fotografika Stanisława Michalskiego, a także wieczór poezji z udziałem Wojciecha Siemiona i koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina.

Organizatorami Festiwalu byli Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny.

IMG_3891.JPG

IMG_3912.JPG

DSCF3604.JPG

DSCF3623.JPG