Jubileusz Walki Makoszowy

16.09.2007

Swoje 85. urodziny obchodzi w tym roku Walka Makoszowy. Ten zasłużony dla Zabrza klub sportowy, równolatek miasta, jubileusz świętował w miniony weekend na swoim obiekcie przy ul. Jaskółczej.

Główne uroczystości rozpoczęła sobotnia msza święta w kościele pw. św. Krzyża. Następnie zaproszeni goście przeszli do znajdującej się obok salki katechetycznej, gdzie odbyła się jubileuszowa akademia. Jej uczestników przywitał prezes Walki Makoszowy Marek Witek.

– To ogromny zaszczyt, że mogę tu być. Ten klub wzrastał razem z miastem, dzięki determinacji wielu jego działaczy i dziś tym ludziom należy podziękować za ich wysiłek. Kiedyś działalność sportowa spoczywała na barkach takich właśnie osób – mówiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas akademii zasłużonym działaczom i zawodnikom Walki Makoszowy wręczono odznaki i wyróżnienia. Medalem Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej odznaczona została też KWK Sośnica-Makoszowy. Z kolei klub, osobom które przyczyniły się do jego rozwoju, przyznał swoje jubileuszowe statuetki.

Rocznicowe obchody obfitowały w wiele atrakcji plenerowych, w których uczestniczyli również mieszkańcy z innych dzielnic miasta. Były mecze piłkarskie, występy artystyczne, a także liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych.