Zakładka z konkursu

12.09.2007

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza artystów-plastyków do udziału w I ogólnopolskim konkursie na artystyczną zakładkę do książki.

W konkursie mogą brać udział twórcy profesjonalni i studenci kierunków plastycznych, jak również uczniowie średnich szkół o profilu artystycznym oraz członkowie klubów i grup plastycznych. Zgłoszone prace rozpatrywane będą w dwóch stosownych kategoriach.

Uczestnicy mogą dostarczyć dowolną ilość prac, wykonanych w wybranej przez siebie technice. Awers zakładki musi odnosić się do postaci lub dzieł Stanisława Wyspiańskiego, w nawiązaniu do ogłoszenia roku 2007 rokiem jego twórczości. Rewers natomiast musi być poświęcony ważnej rocznicy lub wydarzeniu z życia społeczno-politycznego regionu, kraju lub świata.

Celem kolejnych edycji konkursu jest sukcesywne tworzenie kolekcji artystycznych zakładek, prezentujących polskie dziedzictwo kulturowe (awers) oraz upamiętniających ważne wydarzenia (rewers).

Prace można nadsyłać do 12 października 2007 r. na adres Dyrekcji Biblioteki. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody pieniężne lub książkowe – w zależności od kategorii. Szczegółowy regulamin można przeczytać » TUTAJ «.

Konkurs zyskał aprobatę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego „Wyspiański”. Honorowy patronat nad imprezą sprawują:

* prof. zw. dr hab. Jan Malicki – Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach,

* prof. zw. Marian Oslislo – Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,

* mgr Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze.