Festiwal Kwiatów

12.09.2007

W najbliższy piątek, 14 września, rozpocznie się Festiwal Kwiatów – Zabrze 2007.

Tego dnia o godz. 18.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4, zostanie otwarta wystawa „Esy, floresy, adresy”, prezentująca autografy ludzi znanych, wybitnych i wyjątkowych, pochodzące ze zbiorów Mateusza Babaka.

W sobotę wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Miejskiego Ogrodu Botanicznego przy ul. Piłsudskiego 60. Od godz. 14.00 do 18.00 w różnych częściach Ogrodu zaplanowano program „Dzieci kwiaty muzyka”, czyli emisję filmów, koncerty i multimedia. W ramach atrakcji od godz. 14.00 do 16.00 w Alei Głównej trwać będą ogólnodostępne warsztaty plastyczne i ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”. „Kwiaty naszych myśli” – to tytuł wernisażu wystawy… poezji, na który zapraszamy o godz. 15.00 do Palmiarni – Kaktusiarni. Na godz. 16.00 zaplanowano również firmową prezentację specjalistycznego sprzętu nagłaśniającego „Grający ogród”. O godz. 17.00 w Salonie Wierzbowym rozpocznie się wykład prof. dr hab. Anny Banach z Akademii Rolniczej w Krakowie „Rośliny ozdobne w tradycji i kulturze różnych narodów”. O godz. 18.00 natomiast w Auli Łąkowej odbędzie się spektakl „Nie przynoś mi kwiatów…” Młodzieżowego Teatru Tańca OPP 2 pod kierunkiem Wioletty Muzykant.

W niedzielę, 16 września, ostatni dzień festiwalowy rozpocznie się od kolejnej prezentacji  „Dzieci kwiaty muzyka”, w ramach której w różnych częściach Ogrodu zapraszamy na filmy, koncerty i multimedia. Od godz. 14.00 do 16.00 w Alei Głównej będzie można wziąć udział w ogólnodostępnych warsztatach fotograficznych i ogrodniczych. O godz. 15.00 w Galerii Różanej rozpocznie się wernisaż wystawy fotogramów Stanisława Michalskiego „Kwiaty polskie”. Na godz. 16.00 w Salonie Wierzbowym zaplanowano prezentację multimedialną alumna Tomasza Grądzkiego (AWSD Białystok) „Ewangelia kwiatami opowiedziana”. O godz. 17.00 na Wyspie Poetów zabrzmią pierwsze dźwięki koncertu poezji „W moim ogrodzie” w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Siemiona. Koncert finałowy Festiwalu Kwiatów rozpocznie się natomiast o godz. 18.00 w Auli Łąkowej. Gwiazdą wieczoru będzie Wolna Grupa Bukowina.

Wstęp na wszystkie festiwalowe atrakcje jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie odpłatność za bilety wstępu do Miejskiego Ogrodu Botanicznego.