Sprzątanie świata

11.09.2007

W tym roku już po raz czternasty zabrzanie będą mieli okazję włączyć się czynnie do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata – Czyste Zabrze". Potrwa ona od 25 do 27 września, a jej hasło przewodnie to "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!".

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, cokolwiek zrobimy "tu i teraz", będzie miało znaczenie nie tylko dla naszej najbliższej okolicy, ale i całego środowiska.

– Akcja, do której mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Zabrza ma dodatkowe atuty – jednoczy ludzi dobrowolnie i ponadczasowo. Bądźmy dumni z tego, że staramy się dbać o środowisko – zachęca Adam Kurbiel, zastępca prezydenta miasta.

Organizatorem akcji jest Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu, natomiast koordynatorami – MPGK Sp. z o.o. Zakład Segregacji i Kompostowni (tel. 032 278-69-30) oraz Straż Miejska w Zabrzu (tel. 032 370-15-43 w. 105).