Inspirujący Festiwal Kwiatów

10.09.2007

Prezydent Miasta Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu oraz Miejski Ogród Botaniczny zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w bardzo wiosennym wydarzeniu u progu jesieni.

Od 14 do 16 września trwać będzie Festiwal Kwiatów Zabrze 2007. Pierwszym wydarzeniem festiwalu będzie piątkowy wernisaż wystawy autografów "Esy, floresy, adresy", który rozpocznie się w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Brodzińskiego 4 o godz. 18.00.

Sobota to filmy, koncerty, spektakle – wszystko w przepięknych krajobrazach Miejskiego Ogrodu Botanicznego. O godz. 16.00 wykład "Rośliny ozdobne w tradycji i kulturze różnych narodów" wygłosi prof. Anna Bach z Akademii Rolniczej w Krakowie, a o godz. 18.00 rozpocznie się spektakl Teatru Tańca OPP2 pod kierunkiem Wioletty Muzykant.

Niedziela to ostatni dzień festiwalu – od godz. 14.00 zapraszamy na filmy, warsztaty fotograficzne, koncerty poezji. Kulminacją wydarzeń będzie koncert finałowy z udziałem Wolnej Grupy Bukowiny. Początek o godz. 18.00 w Auli Łąkowej.