Dzień Nauki 2007 w Zabrzu

07.09.2007

14 września w godz. 11.00-16.00, na skwerze przy placu Teatralnym (między hotelem Ibis a CH Platan) zostanie postawiona scena, a przy niej namioty, w których, w ramach "Dnia Nauki", prezentować się będą lokalne i regionalne firmy oraz instytucje naukowe, badawcze i edukacyjne. Na skwerze odbędzie się również prezentacja adresowana do przyszłych studentów – wcześniej zaplanowana w Multikinie.

dzien_nauki2007_plakat.jpgUczestnicy będą mogli m.in. wybrać się na wirtualną wycieczkę do Skansenu Luiza lub znaleźć się nagle w portugalskiej wiosce nie wydając ani grosza. Będzie można także np. zmierzyć sobie poziom tkanki tłuszczowej, sprawdzić kondycję fizyczną, sfotografować się w „staromodnym stylu” lub… poznać swe ciało przez muzykę.

W tegorocznej edycji „Dnia Nauki”, ogłaszanego dorocznie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wezmą udział zarówno wystawcy, którzy są już „weteranami” imprezy, jak i ci, którzy zaprezentują się po raz pierwszy. Organizatorzy spodziewają się możemy około 15 stoisk.

Udział zapowiedziały: Urząd Miasta (Zabrze), Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii (Zabrze), Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN (Zabrze-Gliwice), Śląskie Centrum Chorób Serca (Zabrze),  Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla (Zabrze), Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM (Zabrze), Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN (Zabrze), Polski Związek Niewidomych i firma Pollda (Zabrze), Okręgowa Stacja Ratownictwa Górniczego (Zabrze), Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia (Zabrze), Zespół Szkół nr 18–Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (Zabrze), Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice), Akademia Sztuk Pięknych (Katowice), firma i3D (Gliwice), Zespół Szkół Spożywczych (Zabrze) oraz Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania (Katowice).

„Dzień Nauki 2007” w Zabrzu organizowany jest już po raz trzeci przez  Fundację Rozwoju Kardiochirurgii oraz Wydział Strategii i Rozwoju Miasta UM w Zabrzu.

Pobierz program zabrzańskiego „Dnia Nauki 2007” Pobierz program zabrzańskiego „Dnia Nauki 2007” (1.26 MB 07.09.2007 13:36)