Turniej siatkarskich nadziei

03.09.2007

W sobotę, 1 września, zabrzańska hala MOSiR-u wypełniła się młodzieżą reprezentującą 16 województw. W XIII Turnieju Minisiatkówki o Puchar Polski, organizowanym przez śląski oddział Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wzięło udział 512 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych 11, 12, 13 lat.

Impreza, rozgrywana zawsze w Zabrzu, ma już 13-letnią tradycję. Tyle też kolejnych siatkarskich roczników zaliczyło wielką sportową przygodę i dziś można powiedzieć, że właśnie w chwili, gdy wystartował turniej, w Polsce narodził się system szkolenia obejmujący najmłodsze roczniki młodzieży.

W tym roku zabrzański turniej zbiegł się z 85-leciem miasta. Honorowy patronat nad nim objęła, obecna na otwarciu, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Tym samym turniej wpisał się w szczególny klimat jubileuszowych uroczystości.