Nowy rok szkolny

03.09.2007

Dziś, punktualnie o godz. 8.00, po wakacyjnej przerwie, w szkołach zadzwonił dzwonek lekcyjny.

Ponad 17 tysięcy uczniów w Zabrzu założy już od jutra szkolny mundurek, który od września jest strojem obowiązkowym dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjach. W sumie w zabrzańskich placówkach oświatowych uczyć się będzie ponad 25 tysięcy uczniów.

Zabrzańska oświata jest bogata również w nowe oferty. Między innymi z innowacyjną propozycją wystąpił ZS nr 4, który uruchomił w tym roku klasę o profilu administracyjno-społecznym. Nowe profile pojawią się również w ZSO nr 14, który oferuje klasy terapeutyczne dla dyslektyków i dysgrafików. ZSS nr 42 uruchomił klasy dla dzieci z dysfunkcją słuchu oraz, dla zainteresowanych, I Uzupełniające LO Specjalne.

Bogatą ofertą dla młodzieży może pochwalić się w nowym roku szkolnym ZS nr 10 w Mikulczycach. Na inauguracji roku szkolnego prezydent Małgorzata Mańka-Szulik wręczyła dyrekcji szkoły decyzję zezwalającą na użytkowanie kompleksu obiektów sportowych wraz z parkingami dla samochodów osobowych.

W ramach inwestycji o wartości ponad 6 mln zł, wchodzą: hala sportowa o wymiarach boiska sportowego, dwie sale pomocnicze (każda o powierzchni ok. 100 m kw.), siłownia, zaplecze sanitarne, szatnie, widownia na ok. 100 osób oraz ściana wspinaczkowa.

Nowy rok szkolny 2007/2008