Nagrody i wyróżnienia RIPH

03.09.2007

Kilka zabrzańskich podmiotów zostało uhonorowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach. Podczas dorocznej Wielkiej Gali RIPH na zamku w Toszku złotymi odznakami za zasługi dla województwa śląskiego uhonorowano m.in. Elektrociepłownię Zabrze i KWK Sośnica-Makoszowy. Medale Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach wręczono natomiast Przedsiębiorstwu Produkcyjno – Handlowo – Usługowemu Rem-Bud oraz Elektrociepłowni Zabrze.

Złote Odznaki Honorowe za „Zasługi dla Województwa Śląskiego” otrzymali ponadto: Andrzej Czapla, Zbigniew Jezierski, Krzysztof Kochański, Adam Kołodziejski, Piotr Kukurba, Grzegorz Nowak oraz Roman Walter.

Odznaką „Za zasługi dla Energetyki” uhonorowani zostali pracownicy Elektrociepłowni Zabrze S.A.: Anna Piątek, Beata Ziarnik-Maj, Jadwiga Zielińska, Mirosław Grzywa, Janusz Malcher, Ryszard Partyka, Ludwik Rybicki i Tadeusz Tlatlik.

Medale Regionalnej Izby Przemysłowo- Handlowej w Gliwicach otrzymali:

– Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych z Bierunia,

– Kirchhoff Polska Assembly Sp. z o.o.,

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WELBUD” s.c. E. i P. Adamus z Mikołowa,

– Jerzy Zachara,

– Josef Byrtus,

– Henryk Michalik,

Dyplomem w Konkursie o Medal RIPH w Gliwicach uhonorowano Bernarda Bednorza.

RIPH uhonorowała dyplomem:

– Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach za 80 letnią działalność dydaktyczną i pracę na rzecz Regionu,

– Radio Katowice S.A. za 80 lat działalności na rzecz Regionu,

– Wyższą Szkołę Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach za 10 letnią działalność dydaktyczną i współpracę z samorządem gospodarczym,

– Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.za dynamiczny rozwój, współpracę z samorządem gospodarczym i działalność na rzecz Regionu oraz 60 lecie działalności,

– Południowy Koncern Energetyczny S.A. Elektrownia „Łaziska” za dynamiczny rozwój gospodarczy i działalność na rzecz Regionu,

– Gospodarstwo Rolne Marek Błaszczyk z Przyszowic za dynamiczny rozwój gospodarczy i działalność na rzecz Regionu,

– BETASOFT Sp. z o.o. z Zabrza za rozwój gospodarczy i działalność na rzecz Regionu,

– „REMAG” S.A. z Katowic za dynamiczny rozwój i działalność na rzecz Regionu oraz 60 lecie działalności,

– Przedsiębiorstwo „TOMHAL” z Zabrza za dynamiczny rozwój oraz wprowadzanie nowych rozwiązań i technologii,

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. za działalność na rzecz Regionu i kultury fizycznej,

– Elektrometal Sp.J. z Zabrza za rozwój gospodarczy i działalność na rzecz Regionu.

Regionalna Izba Przemysłowo- Handlowa w Gliwicach przyznała również dyplom za współpracę z samorządem gospodarczym i działalność na rzecz Regionu Dyrektorowi Inspektoratu PZU S.A. w Gliwicach Zbigniewowi Więckowi.

W 2007 r. RIPH w Gliwicach przyznała Tytuł Członka Honorowego Izby prof. dr hab. n. med. Bogusławowi Maciejewskiemu- Dyrektorowi Naczelnemu Centrum Onkologii w Gliwicach.