Finałowy turniej w siatkówce plażowej

28.08.2007

W niedzielę, 26 sierpnia zakończył się cykl turniejów o puchar prezesa MOSiR-u, organizowany przez MOSiR Zabrze Sp. z o.o we współpracy ze stowarzyszeniem Volleyball MOSiR Zabrze. Specjalnie na ten dzień przywieziona trybuna dla kibiców i poczęstunek z grilla – to tylko niektóre z przygotowań, jakie poczynili organizatorzy, by zapewnić uczestnikom i sympatykom siatkówki plażowej jak najlepsze warunki na zabrzańskim kąpielisku.

Tak jak w każdym z turniejów eliminacyjnych, poziom rozgrywanych spotkań stał na niezwykle wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że prawie połowa z 22 rozegranych meczów zakończyła się dopiero w tie-breaku. W finale swoją doskonałą dyspozycję z całego cyklu potwierdziła para Marek Kabiczke/Łukasz Słodowski, która w finale pokonała parę Wiktor Borowski/Maciej Wojciechowski (otrzymali dziką kartę od organizatorów) 2:0 (16:21, 12:21). W meczu o 3 miejsce zabrzańska para Łukasz Bartoszewski/Przemysław Feist uległa w dwóch setach parze Wojciech Pudo/Sebastian Słodowski – 0:2 (19:21, 16:21). Uroczystego zamknięcia Grand Prix Zabrza w siatkówce plażowej dokonał prezes MOSiR-u, Włodzimierz Mikoda, wręczając puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe zwycięskim parom.

Turniej ten na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych w Zabrzu imprez sportowych, dlatego wszyscy zgodnie stwierdzili: do zobaczenia za rok!

foto: GTV
foto: GTV