Filharmonia Zabrzańska w Krynicy

27.08.2007

Zabrzańscy filharmonicy mieli przyjemność zaprezentować się podczas Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, który organizowany jest w Krynicy.

– To nasz kolejny festiwalowy występ. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki naszej wieloletniej współpracy należymy do grona ulubionych orkiestr dyrektora Bogusława Kaczyńskiego, który zaprasza nas do współpracy również przy innych okazjach – mówi Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.

Podczas tegorocznego Festiwalu zabrzańscy muzycy wystąpili podczas trzech najważniejszych koncertów: inauguracyjnego w Pijalni Głównej („25 lat razem” z udziałem Bogusława Kaczyńskiego i Grażyny Brodzińskiej”), Gali na Deptaku oraz koncercie finałowym. Zespół wziął udział również w towarzyszącym Festiwalowi koncercie wyjazdowym w Nowej Hucie.

– Wszystkie koncerty miały charakter gali operowo-operetkowej. Mieliśmy przyjemność występować wspólnie m.in. z Grażyną Brodzińską, Edytą Piasecką, Aleksandrem Teligą i Adamem Szerszeniem. Niezwykle miło wspominam również współpracę z baletem i chórem Opery we Lwowie – zdradza Sławomir Chrzanowski.

Galę na Deptaku będzie można zobaczyć w II programie TVP 1 i 2 września.