Zabrze przestrzenią rozwoju

Folklor z różnych stron świata

24.08.2007

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Janusza Moszyńskiego, odbędzie się tegoroczny XX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wezmą w nim udział młodzieżowe i studenckie zespoły folklorystyczne, które strojem, muzyką, pieśnią i tańcem zaprezentują charakter regionu lub kraju z którego pochodzą. W tegorocznej edycji imprezy wezmą udział grupy z Hiszpanii, Litwy, Malezji, Meksyku, Rumunii, Macedonii, Włoch i Polski. Koncert finałowy Festiwalu odbędzie się 1 września o godz. 20.00 w Hali Sportowej POGOŃ w Zabrzu przy ul. Wolności 406e.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 17.00 w Cieszynie. Nieco wcześniej, bo o godz. 11.00, ulicami tego miasta przejdzie barwny korowód uczestników.  Koncerty przeglądowe odbywać się będą natomiast od 25 sierpnia w Ogrodzieńcu i Sosnowcu. Uczestników festiwalu będzie można zobaczyć również podczas koncertów w Chorzowie i Katowicach.

Program oraz szczegółowe informacje dotyczące XX Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego dostępne są na stronie internetowej: www.festiwal.us.pl oraz pod numerem telefonu 032 359 19 49.