85. rocznica nadania praw miejskich

24.08.2007

W tym roku przypada 85. rocznica nadania praw miejskich Zabrzu. Uroczyste obchody z tej okazji odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze – Małgorzaty Mańki–Szulik oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu – Adama Mosia.

W skład Komitetu Honorowego uroczystości wchodzą: prof. Andrzej Karbownik, prof. Wojciech Król, prof. Krzysztof Nitsch, prof. Marian Oslislo, prof. Bolesław Pochopień, ks. Józef Pyrchała, dr Jan Sarna, Mirosław Sekuła, prof. Wilibald Winkler, Tadeusz Wita oraz prof. Marian Zembala.

– Rocznica ta jest okazją do zaprezentowania osiągnięć, wielkiego potencjału, atutów i perspektyw rozwoju Zabrza. Najistotniejszą wartością naszego miasta są jego mieszkańcy – zdolna młodzież, pracownicy małych i dużych firm o tradycyjnie wysokiej kulturze technicznej, naukowcy pracujący nad nowymi technologiami w zabrzańskich uczelniach i instytutach naukowych; wreszcie ludzie starsi – nasi rodzice i dziadkowie, z których wiedzy i doświadczenia możemy korzystać – podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Tegoroczne obchody mają bardzo bogaty program. Znajdą w nim ciekawe propozycje zarówno osoby zainteresowane ofertą kulturalną, jak i sportową. Warto w tym miejscu przypomnieć również o trwającym Plebiscycie na Najwybitniejszego Zabrzanina. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone uroczyście podczas koncertu finałowego obchodów rocznicowych, który odbędzie się 7 października.