Zabrzańska ekspozycja w Essen

23.08.2007

Stała ekspozycja tematyczna poświęcona Zabrzu powstaje w Essen, które jest zaprzyjaźnione z naszym miastem.

Izba Zabrzańska będzie miała swoją siedzibę dawnej szkole w centrum miasta, która stopniowo jest przekształcana w Muzeum Historii Essen.

– Z uwagi na liczną społeczność dawnych mieszkańców Zabrza w Essen chcemy ich zainteresować zarówno obecną sytuacją naszego miasta, jak i szeroką ofertą kultury oraz zabrzańskich usług  -medycznych, gastronomicznych, hotelowych itp. – wyjaśnia Artur Wiercioch z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. –  W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich osób zainteresowanych prezentacją swojej oferty z prośbą o dostarczenie do 27 sierpnia br. materiałów reklamowych (ulotek, folderów itp.) do Biura Współpracy z Zagranicą mieszczącego się przy ul. Wolności 286, III p. pok. 312.

 Uroczyste otwarcie Izby Zabrzańskiej odbędzie się 6 września przy okazji cyklicznej imprezy pn. "Esseńskie spotkanie Zabrzan". Warto podkreślić, że zabrzańska ekspozycja będzie sukcesywnie uzupełniana.