Uwaga, objazd!

16.08.2007

W związku z awarią kolektora od jutra, 17 sierpnia, od godz. 16.00 do najbliższego wtorku, 21 sierpnia, do godz. 6.00 dla ruchu kołowego częściowo zostanie zamknięta ul. Wolności. Kierowcy napotkają na utrudnienia na odcinku od ul. Brysza do ul. Pawliczka.

Od strony Zaborza ruch zostanie skierowany przez al. Bohaterów Monte Cassino do ul. 3 Maja, następnie do ul. Lutra i ul. Brysza do ul. Wolności.

W drugą stronę ruch będzie odbywać się analogicznie, a więc: od ul. Stalmacha do ul. Brysza, Lutra, 3 Maja w kierunku al. Bohaterów Monte Cassino i następnie do ul. Wolności.

W trakcie usuwania awarii ul. Floriana będzie ulicą ślepą – bez wjazdu w ul. Wolności. Z ul. Wolności natomiast będzie można dojechać do ul. Pawliczka.

Wyłączone z ruchu zostaną przystanki autobusowe na zamkniętym odcinku (przystanek „Filharmonia” linia nr 6, 89, 234) oraz na Placu Krakowskim (linia nr 6, 89, 234, 840) zarówno w kierunku Katowic, jak i w drugą stroną.  

Tymczasowe przystanki autobusowe zostaną utworzone przy al. Bohaterów Monte Cassino u zbiegu z ul. Wolności.

Ruch tramwajowy będzie się odbywać normalnie. Przewiduje się jedynie znaczne ograniczenie prędkości w rejonie prowadzonych prac.