Atrakcyjne tradycje

16.08.2007

Na ostatni weekend sierpnia (25-26 bm.) wiele atrakcji przygotowała Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Wszystkim ciekawym śląskich tradycji zaprezentowana zostanie kuchnia regionalna – przewidziano degustacje takich przysmaków jak: eintopf, szpajza, buchty z jagodami oraz rolada z kluskami. Dla odwiedzających Guido zaplanowano zjazd „szolą górniczą” na poziom 170 m.

W sobotę, o godzinie 17.00, odbędzie się przedstawienie teatru amatorskiego „Szarwark” z Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Ornontowicach. Po inscenizacji, w konkursie „Humoru Śląskiego”, będzie można wygrać bilet autobusowy na wybranej linii do Niemiec, Belgii lub Holandii. Imprezę uświetni koncert Załogowej Orkiestry Dętej KWK Makoszowy.

Na niedzielne popołudnie zaplanowano występ zespołu ludowego „Marzanki”, natomiast o godzinie 17.00 rozpocznie się „Śląska biesiada” – wystąpi m.in. Kwaśnica Bavarian.

Na wszystkie koncerty i przedstawienia wstęp wolny.