Odnowiony Górnik

30.07.2007

W sobotę Górnik Zabrze odkrył karty przed nowym sezonem. W uroczystej oprawie, wprost na murawie stadionu, odbyła się prezentacja zawodników tego klubu, którzy w najbliższych miesiącach będą starali się przywrócić dawny blask zabrzańskiej drużynie. W ekipie sporo zmian, są zawodnicy z dużym ligowym doświadczeniem, jak i młodzi gracze. Wszyscy jednak zapowiadają walkę na boisku, o jak najlepsze rezultaty.

– Ogromnie się cieszę, że Górnik może przystąpić do nowego sezonu w przyjaznej atmosferze. Mam nadzieję, że stadion będzie miejscem wielu sportowych emocji, a nasi piłkarze niejednokrotnie będą lepsi od rywala – mówiła obecna na prezentacji prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik. Z koli prezes Górnika Ryszard Szuster zaprosił kibiców na pierwszy ligowy mecz z Legią Warszawa.

Po prezentacji Górnika odbył się sparingowy mecz zabrzańskiej ekipy z sąsiadem zza miedzy – GKS Katowice. Zakończył się on bezbramkowym remisem, a dochód z tego spotkania organizatorzy przekazali na rzecz chorych dzieci byłego zawodnika klubu z Roosevelta.

Kadra Górnika Zabrze: Krzysztof Bukalski, Tomasz Laskowski, Sławomir Jarczyk, Mariusz Pawelec, Tadas Papeckys, Marius Kizys, Jerzy Brzęczek, Kondrad Gołoś, Piotr Madejski, Tomasz Moskal, Tomasz Zahorski, Mateusz Sławik, Tomasz Hajto, Adam Danch, Adam Marciniak, Dariusz Stachowiak, Piotr Gierczak, Dawid Jarka, Piotr Malinowski, Adam Orłowicz, Michał Pazdan, Jarosław Białek, Piotr Ruszkul.

PREZENTACJA_G_RNIKA_1.jpg

PREZENTACJA_G_RNIKA_2.jpg