Spotkanie prasowe

24.07.2007

Dorota Szatters, która objęła stanowisko naczelnika Wydziału Kultury i Sportu, została dziś przedstawiona dziennikarzom podczas kolejnego spotkania prasowego.

W trakcie konferencji Adam Kurbiel, zastępca prezydenta miasta, poinformował z kolei o planach związanych z modernizacją zabrzańskiego dworca PKP oraz o stanie realizacji inwestycji „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Zabrze”.

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik poruszyła natomiast kwestie współpracy zagranicznej i efekty nawiązanych ostatnio kontaktów z brytyjskim miastem Rotherham. W trakcie spotkania dziennikarze zostali również poinformowani o dalszych działaniach związanych z utworzeniem w Zabrzu ośrodka zamiejscowego AWF oraz o problemach związanych z remontem Domu Muzyki i Tańca. Wiesław Śmietana, pełniący obowiązki dyrektora tej placówki, oświadczył m.in., że ekspertyza wykonana przez Katedrę Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej wskazuje na konieczność demontażu całego sufitu, z którego niedawno odpadł kawałek tynku. Oznacza to nałożenie na DMiT dodatkowych obowiązków, a co za tym idzie – wzrost kosztów prac oraz przesunięcie terminu ich wykonania.