Wizyta piłkarzy

20.07.2007

Znani przed laty piłkarze Górnika Zabrze Andrzej Szarmach i Ireneusz Lazurowicz byli gośćmi władz miasta. Wizyta poświęcona była m.in. przypadającej w przyszłym roku rocznicy 88-lecia Sparty Zabrze. Z tej okazji planowanych jest dla kibiców, mieszkańców Mikulczyc, sporo atrakcji, w tym m.in. mecz z udziałem oldbojów i młodszych zawodników.  Wystąpią w nim m.in. Jerzy Gorgoń i Ryszard Cyroń – wychowankowie mikulczyckiego klubu.

Andrzej Szarmach przed laty był czołowym piłkarzem Górnika Zabrze, do którego przyszedł z Arki Gdynia. Wybitne sukcesy odniósł jako reprezentant Polski – był m.in. w drużynie narodowej, która na mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 roku zdobyła srebrny medal (trzecie miejsce) przegrywając udział w finale turnieju  w pamiętnym meczu z gospodarzami „na wodzie”. Członek słynnej ekipy Orłów Górskiego, która powstała po niemieckim mundialu. Mieszka obecnie w Zabrzu.

Ireneusz Lazurowicz  grał również w klubie z Roosevelta, jest wychowankiem Sparty Zabrze. Na boisku był  pomocnikiem występując razem z najlepszymi piłkarzami Górnika.

IMG_2904_1.jpg