Święto policji

20.07.2007

Uroczystość z okazji święta policji odbyła się 20 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. 3 Maja. Zgromadzonym tam funkcjonariuszom wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe. Licznie przybyli goście złożyli kierownictwu Komendy Miejskiej Policji oraz wszystkim mundurowym życzenia i gratulacje.

– Ogromny to dla mnie zaszczyt, że mogę uczestniczyć w Państwa święcie. Dziękuję za pełną oddania służbę oraz codzienne wspieranie nas w realizacji marzeń o bezpiecznym Zabrzu – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

– Naszą współpracę z władzami miasta oceniam jako bardzo dobrą, a wręcz wzorcową. Wspólnie podejmujemy trudne wyzwania w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślił podinspektor Roman Rabsztyn, komendant miejski policji.

Komendant przypomniał m.in., że w czasach postępującej brutalizacji życia społecznego służba policjantów staje się coraz bardziej niebezpieczna. Zaakcentował też ogromną rolę rodzin funkcjonariuszy wspierających ich w trudnej pracy. Samorządowi miasta podziękował natomiast za pomoc finansową pozwalającą na zakup nowego sprzętu i wyposażenia.

Obraz_107.jpg

Obraz_072.jpg