Tenisowe zmagania

17.07.2007

Z udziałem 61 zawodników i 28 zawodniczek, reprezentujących czołowe kluby krajowe, rozpoczęły się wczoraj na kortach Mostostalu przy ulicy Piłsudskiego Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie. W zawodach, które trwać będą do piątku, startują też gracze z Zabrza.

W pierwszych meczach nie zawiedli faworyci imprezy. Rozstawiony z numerem pierwszym Szymon Tatarczyk z Arki Gdynia miał wolny los w pierwszej rundzie, w drugiej  wygrał 6/0, 6/0 z kolegą klubowym Michałem Pindelskim i przeszedł do następnej fazy turnieju. Z kolei wśród pań faworytka imprezy Sylwia Zagórska z AZS Poznań (numer 1 w rankingu PZT) pierwszą rundę również przeszła mając wolny los i zmierzy się z reprezentantką Mostostalu Manuelą Jaworską.

Uroczystego otwarcia zabrzańskiego turnieju dokonał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Marian Czochara. Na korty Mostostalu przybyła również prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

– To cykliczna impreza, która w Zabrzu odbywa się drugi rok z rzędu. Życzę wszystkim zawodnikom dobrej gry oraz poczucia satysfakcji z sukcesu – mówiła pani prezydent.

sportowe_zmagania_1.jpg
sportowe_zmagania_2.jpg