Zabrze przestrzenią rozwoju

Laureaci wyróżnień św. Kamila

14.07.2007

W sobotę, 14 lipca, w Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego już po raz siódmy zostały wręczone wyróżnienia św. Kamila. Tegorocznymi laureatami nagrody są: brat Franciszek Wieczorek oraz Diakonia Ewangelicka. 

– Jestem przekonana, że św. Kamil będzie mógł zdobić te dłonie, które tak naprawdę ku niemu się wznoszą. Są ludzie, którzy oprócz tego, że wykonują to, co do nich należy, robią znacznie więcej – powiedziała podczas uroczystości prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Nagroda ma charakter honorowy. Przyznawana jest osobom, które swoją wieloletnią działalnością społeczną zyskały wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza. Statuetką św. Kamila nagradzane są również instytucje, organizacje i stowarzyszenia, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju miasta i wzrostu jego międzynarodowego znaczenia.
Warto przypomnieć, że już jutro, w niedzielę 15 lipca, o godz. 12.15 w kościele pw. św. Kamila zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji parafii i miasta. Oprawę muzyczną liturgii wzbogaci występ Ewy Urygi oraz Orkiestry Dętej KWK "Makoszowy".

{zoomcat catid=31}