Muzyczne Fedrowanie na Guido

12.07.2007

Na "Muzyczne Fedrowanie na Guido" w najbliższy weekend, 14 i 15 lipca, zaprasza Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Wstęp na imprezy muzyczne jest wolny.

W programie:

sobota, 14 lipca:

od godz. 17.00 gry i zabawy , konkursy dla dzieci, o godz. 20.00 natomiast koncert zespołu Honky Tonk. Tego dnia przewidziano również możliwość zjazdu  w podziemia kopalni (bilety uprawniające do zjazdu można nabyć na miejscu).

Warto przypomnieć, że grupa Honky Tonk istnieje od 1995 roku. Mimo zmieniających się trendów w muzyce  ich inspiracją jest stary, dobry rock z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. W repertuarze zespół ma zarówno stare bluesowe  rockowe covery, jak  i autorskie utwory.

niedziela, 15 lipca:

Od godz. 15.00 gry i zabawy dla dzieci. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert zespołu ENERJAZZER. Również i tego dnia osoby zainteresowane będą mogły zjechać w w podziemia kopalni.

Enerjazzer to combo muzyczne, którego członkowie występują w różnych konfiguracjach jazzowych i popowych. Tym razem spotkali się, by w atmosferze wspólnej zabawy z publicznością odtworzyć klimat coverów muzyki rock n roll, funk, boogie. Motorem grupy jest sekcja instrumentów dętych – stworzona przez muzyków mających za sobą współpracę  zarówno z czołówką polskiej muzyki pop (J. Steczkowska, Z.Wodecki, G. Turnau), jak i ze słynnymi big bandami (Alex Band, Kukla Band, Orkiestra Górnego).