Jędrzej Jędrych w Zabrzu

11.07.2007

Jaką rolę wobec służb specjalnych – kontrolną, czy koordynacyjną – pełni sejmowa Komisja do Spraw Służb Specjalnych? Czy w Polsce istnieje zagrożenie ze strony islamskich ekstremistów? Jakie jest stanowisko parlamentu wobec tzw. „narodu śląskiego”? – to tylko część pytań, na które odpowiadał poseł Jędrzej Jędrych, gość kolejnego programu „VIP w Telewizji Zabrze”.
W trakcie środowego spotkania w restauracji „Klasyka” poseł odniósł się również do dymisji Andrzeja Leppera i podpisanego we wtorek listu intencyjnego z Allianz Polska, dotyczącego sponsorowania Górnika Zabrze.

– Bez zaangażowania władz miasta i otwartości na to, by rzeczywiście pomóc Górnikowi nie moglibyśmy rozpocząć rozmów z zarządem firmy Allianz Polska – podkreślał podczas spotkania Jędrzej Jędrych. – W Polsce nie było jeszcze sytuacji, by firma, będąca częścią dużego koncernu z kapitałem zagranicznym, podjęła decyzję o zaangażowaniu się w klub piłkarski. Cieszę się, że Górnik będzie miał stabilną sytuację. To niebywały sukces. Jestem przekonany, że Allianz Polska także zadba o dobrą markę zabrzańskiego klubu, ponieważ będzie to w interesie firmy.

Uczestnicząca w spotkaniu prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podziękowała parlamentarzyście za pomoc w pozyskaniu sponsora strategicznego dla Górnika oraz zaufanie i życzliwość wobec inicjatyw podejmowanych dla wspierania przedsięwzięć, mających na celu rozwój Zabrza.

Jędrzej Jędrych jest posłem do parlamentu RP z ramienia PiS. W przeszłości był m.in. działaczem Niezależnego Związku Studentów. Był również członkiem KPN, Legionu Polski Niepodległej oraz ROP-u. W Sejmie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

jedrych.jpg