Górnik z Allianzem

11.07.2007

We wtorek podpisano list intencyjny, dotyczący współpracy klubu sportowego Górnik Zabrze ze strategicznym sponsorem – TU Allianz Polska.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele TU Allianz Polska: prezes Paweł Dangel i wiceprezes Michael Mueller. Miasto reprezentowała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Obecni byli również prezes Górnika Zabrze, Ryszard Szuster oraz nowy trener zabrzańskiego klubu, Ryszard Wieczorek.

– Jestem przekonana, że ten dzień przejdzie do historii miasta. Górnik Zabrze zawsze podbijał serca, a także stanowiąc uznany symbol otwierał wiele drzwi. Dzisiaj są z nami ludzie, którzy tworzyli legendę tego klubu. Liczni przyjaciele i sympatycy zabrzańskiego Górnika – mówiła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Na stadionie im. Ernesta Pohla zapewniano, że zarząd Allianz Polska jako sponsor strategiczny docenia silną markę jaką jest Górnik Zabrze i stawia wobec klubu cele długoterminowe.

– Cieszymy się, że udało się sfinalizować wspólny projekt – stwierdził Ryszard Szuster, który określił podpisanie listu intencyjnego jako nową kartę w historii Górnika.

Wszyscy zgodnie podziękowali kibicom Górnika Zabrze za sportowe zachowanie na meczach i świetny doping drużyny. Podkreślano przy tym, że doskonała atmosfera podczas spotkań była jednym z czynników pomagających podjąć decyzję o trwałej współpracy.

{zoomcat catid=28}