Centrum BioMedTech Silesia

10.07.2007

Spotkanie w sprawie działalności Centrum BioMedTech Silesia odbyło się w poniedziałek w Urzędzie Miejskim. W prezentacji założeń projektu uczestniczył prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i były premier RP.

W szczegóły związane z koncepcją utworzenia Centrum uczestników spotkania wprowadził dr Zbigniew Nawrat z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, który kieruje projektem. BioMedTech Silesia ma prowadzić działalność naukową związaną z tworzeniem innowacyjnych technologii dla medycyny i ochrony środowiska oraz edukacją. Centrum organizować będą: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Instytut Techniki i Aparatury Medycznej, Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej oraz Miasto Zabrze.

Przedstawiony w poniedziałek projekt wysoko ocenił prof. Jerzy Buzek, który wskazał możliwości jego realizacji w kontekście pozyskiwania środków unijnych.