Aukcja dla Macieja Bema

18.06.2007

21 czerwca o godz. 18.00 w restauracji „Klasyka” przy ul. Wyciska 1 odbędzie się aukcja charytatywna, podczas której będą zebrane pieniądze na przebadanie jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Od kilku tygodni Fundacja Przeciwko Leukemii z siedzibą w Warszawie oraz wielu wolontariuszy organizują pomoc dla Macieja Bema.

Maciej, który ma 26 lat, pół roku temu dowiedział się, że całe jego dotychczasowe życie legło w gruzach. Wszystko zaczęło się od niewinnej wizyty u dentysty w grudniu 2006 roku. Tydzień później zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową. Od tamtej pory żyją razem: Maciek i choroba. Z dnia na dzień jego stan się pogarsza, z dnia na dzień coraz bardziej chce żyć. Pomóżmy mu pokonać bezlitosną chorobę.

Jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Niestety, do tej pory nie udało się znaleźć odpowiedniej osoby, a badanie jednego potencjalnego dawcy to ogromny wydatek.

Wprawdzie akcja, której celem jest zbieranie środków na specjalistyczne badania potencjalnych, nie daje gwarancji, że uda się znaleźć kogoś, kto pomoże Maćkowi, jednak należy pamiętać o tym, że każda przebadana osoba to szansa na życie dla osób będących w podobnej sytuacji – dane przebadanych osób zostają umieszczone w ogólnodostępnym rejestrze dawców szpiku kostnego.

Podczas aukcji będą podpisywane deklaracje z osobami chcącymi zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku.

Patronat honorowy nad aukcją objęła Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze.