Sportowe sukcesy

11.06.2007

Trwa dobra passa zabrzańskich zawodników reprezentujących UKS 14, trenowanych przez Grzegorza Mataczyńskiego, Wojciecha Kmiecia i Wojciecha Gajewskiego. Podczas Mistrzostw Makroregionu Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Bielsku-Białej, zdobyli aż 8 medali. Najcenniejsze, złote krążki wywalczyli: Dominika Szlachta i Piotr Pękalski na 1500 metrów oraz Daniel Góralczyk na 400 metrów przez płotki.

Drugie miejsca zdobyli: Antonina Behnke i Piotr Czapla na 3 km oraz Maja Bartuś na 400 metrów przez płotki. Brązowy medal, również na dystansie 3 km, przypadł Maciejowi Przybyłowi.

Kolejny sukces odnotował również trener Wojciech Gajewski, który na górzystej trasie III Półmaratonu Jurajskiego stanął na podium, zdobywając 3. miejsce w kategorii mężczyzn do lat 30.