Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Rysowania

05.06.2007

Małgorzata Węglarz z Dąbrowy Górniczej otrzymała Grand Prix 10. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania Zabrze – Katowice 2007. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Martyna Paściak z Radzionkowa (kategoria: Szkoły Specjalne), Julia Krzywicka z Zabrza i Martyna Polak z Zabrza (kategoria: od 2 do 6 lat), Ola Pest z Zabrza (kategoria: od 7 do 10 lat), Szymon Oćwieja z  Zabrza (kategoria: od 11 do 14 lat), Michał Kozłowski z Dąbrowy Górniczej (kategoria: od 15 do 18 lat), Joanna Jaroszyńska z Katowic (kategoria: od 19 do 21 lat), Agnieszka Piotrowska z Zabrza (kategoria: od 22 do 25 lat) oraz Angel Martinez z  Barcelony (kategoria: od 26 do 100 lat).

Laureaci 10. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania Zabrze – Katowice 2007:

KATEGORIA – SZKOŁY SPECJALNE
1 MIEJSCE – Martyna PaściakRadzionków
2 MIEJSCE –  Michał Magiera – Zabrze
3 MIEJSCE – Karolina Sobczyńska – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Renata Marcinek – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Paweł Biela – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Miszok – Radzionków
WYRÓŻNIENIE – Przemek Nowakowski – Zabrze  
WYRÓŻNIENIE – Marcin Szymkiewicz – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Iwona Kuzinowska – Zabrze 
WYRÓŻNIENIE – Daria Dykas – Zabrze

KATEGORIA – OD 2 DO 6 LAT
1 MIEJSCE – Julia KrzywickaZabrze
1 MIEJSCE – Martyna PolakZabrze
WYRÓŻNIENIE –Zuzanna Stachura – Zabrze

KATEGORIA – OD 7 DO 10 LAT
1 MIEJSCE – Ola PestZabrze
2 MIEJSCE – Magdalena Mańko – Zabrze
3 MIEJSCE – Karolina Bucka – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Nicole Kałuś – Bytom
WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Kamycka – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Dagmara Harabas – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Marta Janus – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Kamila Dańko – Zabrze

KATEGORIA – OD 11 DO 14 LAT
1 MIEJSCE – Szymon Oćwieja – Zabrze
2 MIEJSCE – Karolina Bieniek – Zabrze
3 MIEJSCE – Kasia Trzcińska – Ruda Śląska
WYRÓŻNIENIE – Magdalena Skóra – Jaworzno
WYRÓŻNIENIE – Anna Drużkowska – Zabrze 
WYRÓŻNIENIE – Agata Czechowska – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Grażyna Malek – Zabrze

KATEGORIA – OD 15 DO 18 LAT
1 MIEJSCE – Michał KozłowskiDąbrowa Górnicza
2 MIEJSCE – Aleksandra Płuciennik – Zabrze
2 MIEJSCE – Marta Zechowa – Opava
WYRÓŻNIENIE – Paulina Rutkowska – Dąbrowa Górnicza
WYRÓŻNIENIE – Bartek Skrzyczek – Katowice
WYRÓŻNIENIE – Barbara Procka – Ruda Śląska
WYRÓŻNIENIE – Jana Kamaradova – Opava
WYRÓŻNIENIE – Stefan Kasala – Trnava
WYRÓŻNIENIE – Dawid Malek – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Agnieszka Przybylewska – Dąbrowa Górnicza
WYRÓŻNIENIE – Joanna Czarnojan – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Anna Frączek – Dąbrowa Górnicza
WYRÓŻNIENIE – Ewa Bętkowska – Dąbrowa Górnicza
WYRÓŻNIENIE – Nastazja Ciupa – Katowice
WYRÓŻNIENIE – Karol Gromała – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Witold Modrzejewski – Katowice
WYRÓŻNIENIE – Marketa Selvekova – Opava
WYRÓŻNIENIE – Lucie Stefkova – Opava
WYRÓŻNIENIE – Marta Minkowska – Ruda Śląska

KATEGORIA – OD 19 DO 21 LAT
1 MIEJSCE – Joanna JaroszyńskaKatowice
2 MIEJSCE – Marta Popis – Dąbrowa Górnicza
3 MIEJSCE – Natalia Gorzawski – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Iwona Olbrecht – Zabrze
WYRÓŻNIENIE – Weronika Kowalska – Katowice
WYRÓŻNIENIE – Anna Pluta – Katowice
WYRÓŻNIENIE – Natalia Minkina – Ruda Śląska

KATEGORIA – OD 22 DO 25 LAT
1 MIEJSCE – Agnieszka PiotrowskaZabrze
2 MIEJSCE – Przemek Potoczny – Zabrze
3 MIEJSCE – Damian Banasz – Bytom
WYRÓŻNIENIE – Iwona Maziarz – Knurów

KATEGORIA – OD 26 DO 100 LAT
1 MIEJSCE – Angel MartinezBarcelona
2 MIEJSCE – Daniel Torrent – Barcelona
3 MIEJSCE – Alfonso Cami Salvador – Barcelona
WYRÓŻNIENIE – Sandra Sese Hernandez – Barcelona

W Festiwali wzięli udział uczestnicy z Polski, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Ogółem rysowało 1200 osób. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 21 września (piątek) o godz. 12.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego 2. Otwarcie wystawy wszystkich rysunków z Festiwalu nastąpi 21 września o godz. 17.00 w Zabrzu, w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408

W festiwalowym Jury zasiedli:

Marian Oslislo – Rektor ASP w Katowicach
Josep Maria Padrol –  Artes Aplicadas Barcelona
Roman Kakarus – ASP w Katowicach
Jan Dubiel – ASP w Katowicach
Paweł Warchoł – Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu
Bogdan Król – ASP w Katowicach
Piotr Grabowski –  UŚ w Cieszynie
Józef Szuba – „Nowiny Rybnickie” w Rybniku
Grzegorz Jędrzejowski – GCK w Katowicach