Koncert charytatywny

05.06.2007

W środę, 6 czerwca, o godz. 18.00 w CK Wiatrak (ul. Wolności 395) odbędzie się koncert charytatywny zespołu Pudelsi, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów badań potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorego na białaczkę Macieja Bema.

Od kilku tygodni Fundacja Przeciwko Leukemii z siedzibą w Warszawie oraz wielu wolontariuszy organizują pomoc dla 26-letniego Macieja. Jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep szpiku. Niestety, do tej pory nie udało się znaleźć odpowiedniej osoby, a badanie jednego potencjalnego dawcy to ogromny wydatek.

W czasie koncertu będą zbierane także deklaracje osób chcących zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Jak przyznają organizatorzy, akcja nie daje gwarancji, że uda się znaleźć kogoś kto pomoże Maćkowi. Należy jednak pamiętać o tym, że każda przebadana osoba to szansa na życie dla osób będących w podobnej sytuacji – dane przebadanych osób zostają umieszczone w ogólnodostępnym rejestrze dawców szpiku kostnego.

Szczegóły na stronie CK Wiatrak