Zabrzanie na podium

28.05.2007

Do wyjątkowo udanych dla zabrzańskich biegaczy należy zaliczyć miniony weekend. 26 i 27 maja w Częstochowie juniorki i juniorzy rywalizowali o miano najlepszych śląskich lekkoatletów na otwartym stadionie. Po raz kolejny znakomicie spisali się zawodnicy zabrzańskiego UKS 14, którzy czterokrotnie stawali na podium.

Najcenniejsze, złote krążki zdobyli na 3000 metrów Antonina Behnke (10’47) i Piotr Czapla (9’01) trenowani przez Wojciecha Gajewskiego. Podopieczni trenera Grzegorza Mataczyńskiego Piotr Pękalski i Maciej Przybył wywalczyli medale srebrne, odpowiednio na 1,5 i 3 kilometry.

Ponadto drugie miejsce w XIII ulicznym Biegu Solidarności w Wadowicach na dystansie 10 km zajął wspomniany wcześniej trener młodych zawodników UKS 14 – Wojciech Gajewski, przegrywając rywalizację jedynie z reprezentantem Polski w biegach górskich Tomaszem Kliszem.