Graffiti na więziennym murze

23.05.2007

27 maja w godz. 12.00-15.30 przy ogrodzeniu Zakładu Karnego w Zabrzu (ul. Janika) spotkają się „grafficiarze”, którzy zamalują mury więzienia w ramach III Festiwalu Graffiti w Zabrzu „Uliczny zgiełk”. Podczas imprezy odbędą się również pokazy break dance i konfrontacje beat box w tle muzyki prezentowanej przez DJ-ów.

Ponadto Festiwalowi będą towarzyszyć uczestnicy warsztatu fotograficznego, którzy wykonają zdjęcia do fotoreportażu.

Wcześniej, 24 maja o godz. 17.30, w sali teatralnej OPP nr 4 (ul. Korczoka 98) odbędzie się spotkanie organizacyjne z projektantami graffiti, których prace zakwalifikowano do konkursu. Zaproszeni autorzy przejdą następnie na miejsce wykonania graffiti.

III Festiwal Graffiti w Zabrzu realizowany jest w ramach projektu Śląska Era Hip Hopu. Festiwal stawia środowisku grafficiarzy ambitniejsze cele na miarę ich możliwości twórczych. Skierowany jest do „writerów” bardziej doświadczonych, lecz nie wyklucza młodszych stażem malarzy graffiti, gdyż oceniane będzie przede wszystkim nowatorskie podejście do tematu. Nie bez znaczenia będzie znajomość technik i ukształtowany indywidualny styl autora projektu.

Regulamin „Ulicznego zgiełku” jest dostępny na stronie www.opp4.zabrze.pl.

Organizatorzy Festiwalu:

• Centrum Edukacji Twórczej OPP 4 w Zabrzu