Pierwsze miejsce dla pary z Zabrza

21.05.2007

Zabrzańska para – Daria Fryziel i Damian Nowak – zajęła pierwsze miejsce w konkursie tańców standardowych w klasie „B” w kategorii osób dorosłych podczas Festiwalu Tańca „Zabrze 2007”, który odbył się 19 i 20 maja.

 Daria Fryziel i Damian Nowak

Zwycięzcy należą do grupy tanecznej FORUM Zabrze i jak powiedzieli tuż po dekoracji reporterom, wygrana jest dla nich dużym zaskoczeniem, gdyż tańczą ze sobą dopiero dwa tygodnie.

W konkursie tańców standardowych w klasie „IDSF” w kategorii osób dorosłych (IDSF Open Standard Adult) zwyciężyli Katarzyna Dmochowska i Marcin Kalitowski z Astry Szczecin.

W konkursie tańców latynoamerykańskich w klasie „IDSF” w kategorii osób dorosłych (IDSF International Open Latin Adult) w finałowej szóstce zabrakło par z Polski, a pierwsze miejsce wytańczyła para z Czech: Marek Swětík Renata Dohnanská z Akcentu Ostrawa.

 Renata Dohnanská i Marek Swětík
Foto: GTV

 

To już dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Tańca w naszym mieście. Organizatorem tegorocznej imprezy byli Gliwickie Centrum Taneczne oraz Urząd Miejski w Zabrzu. Turniej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta, a nagrody i puchary zwycięzcom wręczali m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski oraz poseł Tadeusz Wita.

Szczegółowe wyniki:
2007-05-19.html IDSF Open Standard (61.07 KB)
IDSF International Open Latin IDSF International Open Latin (76.07 KB)