Taneczny weekend

18.05.2007

Dwa turnieje IDSF (International Dance Sport Federation): Open Standard Adult i International Open Latin Adult oraz turnieje towarzyszące (w kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi, juniorzy starsi, młodzież, dorośli) wypełnią Międzynarodowy Festiwal Tańca „Zabrze 2007”, który odbędzie się 19 i 20 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu przy ulicy Wolności 406.

Turnieje tańców standardowych (w sobotę) i latynoskich (w niedzielę) można będzie oglądać od godziny 13.30 do 17.00, a turnieje towarzyszące – od 9.30 do 13.00. O godzinie 18.00 rozpocznie się gala festiwalowa, w dalszej jej części zwycięzcom wręczone zostaną puchary i nagrody.

Udział w zawodach zapowiedziały pary z ok. 20 państw, m.in. ze Słowacji, USA, Austrii, Białorusi, Czech, Łotwy, Irlandii, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Mołdawii, Izraela, Rosji, Finlandii, Luksemburga, Niemiec, Francji i Polski.

Organizatorem festiwalu jest Gliwickie Centrum Taneczne i Urząd Miejski w Zabrzu, a patronat nad imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Więcej informacji na stronie Festiwalu.