16.05.2007

Zespół ds. zapobiegania niedostosowaniu społecznemu i przestępczości wśród dzieci i młodzieży miasta Zabrze

Zespół pełni funkcję doradczo-merytoryczną na rzecz instytucji i podmiotów pomagających zabrzańskim dzieciom i młodzieży.

41-800 Zabrze

Przyjmuje: w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, godz. 9.00-12.00

Zadaniem Zespołu jest:

1. Inicjowanie działań z zakresu profilaktyki problemowej dzieci i młodzieży w oparciu o „Diagnozę zagrożeń patologiami występującymi wśród dzieci i młodzieży miasta Zabrze”.
  2. Integrowanie podmiotów miejskich zajmujących się szeroko rozumianą pomocą kierowaną do środowisk dzieci i młodzież.
  3. Pomoc w doborze adekwatnych projektów i programów profilaktycznychoraz wychowawczych kierowanych do środowisk dzieci i młodzieży w mieście Zabrze.

Przewodnicząca Zespołu:

• Danuta Stanek – pracownik Wydziału Oświaty w Zabrzu

Członkowie Zespołu:

• Urszula Koszutska – pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu,
  • Beata Stebnicka – pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu,
  • Dariusz Rymaszewski – pracownik Wydziału Oświaty w Zabrzu,
  • Marek Wypych – pracownik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu,
  • Artur Nowakowski – pracownik Straży Miejskiej w Zabrzu,
  • Halina Zapp – doradca metodyczny ds. wychowania przedszkolnego,
  • Grażyna Kasperek – doradca metodyczny ds. pedagogiki szkolnej.

zespol.jpg