Śląskie Smaki

27.04.2007

II Festiwal Kuchni Śląskiej „Śląskie Smaki” odbędzie się 9 czerwca o godz. 13.00 w Cieszynie na Starówce. Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Śląskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Celem Festiwalu jest promocja walorów kulturowych województwa śląskiego poprzez kuchnię regionalną. Impreza ma charakter rodzinnego pikniku i jest skierowana do szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku. Jak zapewniają organizatorzy, 9 czerwca atrakcji w Cieszynie nie zabraknie, bowiem oprawę artystyczną zapewnią lokalne zespoły folklorystyczne i rozrywkowe, a gwiazdą imprezy będzie Zespół Pileśni i Tańca „ Śląsk " im.  Stanisława Hadyny. W trakcie Festiwalu Kuchni Śląskiej odbędzie się konkurs, w którym zaprezentują się ekipy kucharzy amatorów i zawodowców (łącznie ok. 20 drużyn). Ich zadaniem będzie przygotowanie potraw specyficznych dla swoich subregionów i miejscowości. Profesjonalne jury na czele z Robertem Sową (szefem elitarnego Klubu Szefów Kuchni) dokona oceny i wyłoni zwycięzców. Laureaci konkursu otrzymają tytuł „Eksperta Śląskich Smaków 2007" oraz złoty, srebrny bądź brązowy Durszlak.

W konkursie mogą brać udział kucharze zatrudnieni w województwie śląskim w dowolnych zakładach gastronomicznych oraz amatorzy, którzy nie są związani profesjonalnie z gastronomią, ale mieszkają na terenie naszego województwa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.silesia-sot.pl