Dzielnicowe problemy

20.04.2007

Sprawa dramatycznego stanu nawierzchni ulicy Szybowej stanowiła pierwszy z tematów poruszonych podczas spotkania Rady Osiedla Młodego Górnika, które odbyło się 19 kwietnia. Mieszkańcy domagali się przejęcia drogi przez gminę, gdyż ulica i chodnik należące do Bytomskiej Spółki Restrukturyzacji Kopalń od dawna nie są remontowane.

Obecna na spotkaniu prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podkreśliła, że przedsięwzięcie uwzględniać musi obowiązujące przepisy oraz możliwości budżetu gminy. Miasto nie może już bowiem przyjąć drogi bez uszczuplenia zobowiązań podatkowych spółki. Trwają jednak rozmowy mające doprowadzić do porozumienia.

Kolejną kwestią był problem z uruchomieniem ośrodka zdrowia. Mieszkańcy zwracali ponadto uwagę na potrzebę wybudowania placów zabaw przy ulicach: Młodego Górnika, Szybowej oraz Gwareckiej. Lokatorzy domów przy ulicy Gwareckiej protestowali też przeciwko pozbawieniu ich komórek do przechowywania opału, sprzedanych przez Bytomską Spółkę Restrukturyzacji Kopalń.

W trakcie spotkania omówiono jeszcze możliwości przygotowania terenów przy ul. Szyb Zachodni pod budownictwo mieszkaniowe. Postulowano również przekazanie środków finansowych na opłacanie kursów autobusu linii 158  od osiedla Młodego Górnika do Tarnowskich Gór.