Nagrody dla sportowców

19.04.2007

Blisko 50 młodych zabrzańskich sportowców otrzymało dziś z rąk prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Mariana Czochary, zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej, Nagrody Miasta Zabrze za wybitne osiągnięcia sportowe.

Kwota 100 tys. zł została rozdzielona między zawodników Gwarka Zabrze (Mistrzów Polski w piłce nożnej juniorów), piłkarzy ręcznych MOSiR Powen (Wicemistrzów Polski), zawodników klubu Fux (reprezentujących sporty walki), tenisistów ziemnych, przedstawicieli brydża sportowego, zawodniczki uprawiające kulturystykę i fitness, przedstawicielki Klubu Gimnastycznego Iskra (gimnastyka sportowa) oraz bokserki z Walki Zabrze.

– Jestem przekonana, że to wyróżnienie zmobilizuje was do jeszcze większego wysiłku, dzięki któremu nasze miasto szczyci się tak imponującymi sukcesami – mówiła podczas spotkania ze sportowcami prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Warto przypomnieć, że inicjatywa ustanowienia Nagrody Miasta Zabrze za wybitne osiągnięcia sportowe wyszła od grupy radnych, a ostateczna decyzja w tej sprawie została podjęta na mocy Uchwały nr LVIII/723/06 z 11 września 2006 r.

nagrody_sportowcy.jpg