Środki unijne na współpracę z zagranicą

04.04.2007

Zabrze, wspólnie z miastami partnerskimi z Niemiec, Słowacji i Szwecji, znalazło się na opublikowanej przez Komisję Europejską liście pierwszych w 2007 roku projektów finansowanych z programu Europa dla Obywateli na lata 2007-2013, Działanie 1.1. Town Twinning (Partnerstwa Miast) – spotkania obywateli.

Z wnioskowanej przez Miasto Zabrze i pozyskanej w ramach tego programu kwoty 10 222,66 euro finansowany ma być pobyt i wyżywienie grup młodzieży z miast partnerskich, które wezmą udział w X Międzynarodowym Festiwalu Rysowania Zabrze – Katowice 2007, muzyków z miast partnerskich, którzy przyjadą na Festiwal Muzyki Improwizowanej JAZ Festiwal Zabrze 2007 oraz organizacja towarzyszących imprezom wystaw zagranicznych artystów.