Niemieccy goście

03.04.2007

Zabrzańska Państwowa Szkoła Muzyczna gościła u siebie przedstawicieli samorządu Sangerhausen oraz pedagogów i uczniów tamtejszej szkoły muzycznej, z którą zabrzańska placówka współpracuje od pięciu lat. Sangerhausen jest miastem partnerskim Zabrza od 1983 roku.

W poniedziałek odbył się koncert Orkiestry Dętej z Sangerhausen.

-W trakcie koncertu jednym z utworów uczczono rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II – mówi Małgorzata Tyszer, dyrektor zabrzańskiej Szkoły Muzycznej. – Od Peggy Bitterolf, dyrektora Szkoły Muzycznej w Sangerhausen, otrzymaliśmy zaproszenie do odwiedzenia tego miasta w przyszłym roku. Planujemy wspólny koncert młodzieży śpiewającej w chórze.

W poniedziałek odbyło się również spotkanie z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik, w którym uczestniczyli m.in. Małgorzata Tyszer oraz Götz Schnögass, prezes niemieckiego towarzystwa wspierania działań szkoły muzycznej.

Nasi niemieccy partnerzy gościli na Śląsku od soboty.