Zabraknie pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli?

20.03.2007

Zgodnie z informacją Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, niedobór środków na podwyżki dla nauczycieli w 2007 r. wyniesie ponad 2,6 mln zł. Wydział Oświaty oszacował, że na podwyższenie kwoty bazowej wynagrodzeń dla nauczycieli o 5 proc. nasze miasto będzie musiało wydać 5 693 182 zł, natomiast z budżetu państwa dostanie tylko 3 087 846 zł.

Podobna sytuacja jest w wielu innych miejscowościach, stąd Związek Miast Polskich wysłał ankiety do wszystkich miast członkowskich, aby uzyskać szczegółowe informacje i móc zainterweniować w tej sprawie podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Analiza skutków podwyższenia kwoty bazowej wynagrodzenia nauczycieli w Zabrzu Analiza skutków podwyższenia kwoty bazowej wynagrodzenia nauczycieli w Zabrzu (203.13 KB)