Laureaci Orderu "Kropla Tęczy"

14.03.2007

Znane już są nazwiska laureatów Orderu „Kropla Tęczy” – odznaczenie to jest przyznawane instytucjom lub osobom fizycznym działającym na rzecz dzieci w Zabrzu. Kapituła „Kropli Tęczy”  w tajnym głosowaniu spośród 11 nominowanych wybrała 5 osób do odznaczenia za działalność za  rok 2006. Największą liczbę głosów i tym samym odznaczenie „Kropli Tęczy” otrzymali:

1. Wojciech Chodkiewicz
(sponsor świetlicy środowiskowej MOPR przy ul. Roosevelta 40 i Wyzwolenia 7) 
Od 4 lat obdarowuje dzieci licznymi prezentami. Współfinansuje  paczki na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Z okazji Dnia Dziecka sfinansował wyjazd w Pieniny na spływ Dunajcem, wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz zabawę w „Wesołym Miasteczku” w Chorzowie.

2. Hubert Hemlowski
(organizator dwóch charytatywnych turniejów piłkarskich)
Zarząd MKS wraz ze szkoleniowcem Hubertem Hemlowskim zorganizowali dwa charytatywne turnieje piłkarskie. Zebrane pieniądze z pierwszego turnieju przeznaczono na zakup protezy, zaś z drugiego zakupiono komputer wraz z podłączeniem do internetu dla 10-letniego Mateusza, który uległ ciężkiemu wypadkowi.

3. Sławomir Karbowski
(działa na rzecz niepełnosprawnych zabrzańskich dzieci)
Członek stowarzyszenia „Kontakt” od 2001 r. Ojciec niepełnosprawnego dziecka, który swoim działaniem motywuje innych. Aktywnie włącza się w organizowanie imprez masowych na rzecz niepełnosprawnych: „Sportowy Mikołaj”, „Zabrzańskie Igrzyska Integracyjne”, „Pokazy sprzętu sportowego” oraz wszystkich innych organizowanych przez Stowarzyszenie „Kontakt” jak i Forum Organizacji Pozarządowych. Przyczynił się do zmiany siedziby Zespołu Szkól Specjalnych nr 41 w Zabrzu.

4. Adam Kołodziejski 
(sponsor Domu Dziecka w Zabrzu)
Dzięki pomocy Pana Adama, zrealizowały się wielkie marzenia dzieci z zabrzańskiego Domu Dziecka, mogły one przeżyć niezapomniane wakacje nad morzem.

5. Elżbieta i Piotr Wocław
(umożliwiają nieodpłatne korzystanie ze stadniny konnej dzieciom z Klubu Młodzieżowego MOPR w Zabrzu)
Pani Elżbieta i Pan Piotr od 2005 r. umożliwiają bezpłatne korzystanie ze stadniny konnej. Poświęcają swój czas aby uczyć dzieci jeździć konno. Organizują paczki na św. Mikołaja oraz zapraszają na święto Hubertusa. Dodatkowo przygotowują wiele atrakcji – organizują konkursy z nagrodami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Uroczyste wręczenie Orderów „Kropla Tęczy” odbędzie się 20 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach przy ul. Kossaka 23.