Zachowaj Trzeźwy Umysł

07.03.2007

Ogólnopolska kampania profilaktyczna pt: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, prowadzona przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu oraz Koordynatora ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, już po raz szósty przeprowadzona zostanie na terenie Zabrza.

Organizatorzy ponownie zachęcają do zdrowej rywalizacji w oparciu o sport, zabawę i współpracę. Celem kampanii jest odciąganie młodych ludzi od używek i przemocy rówieśniczej, dzięki czemu można skuteczniej eliminować niebezpieczne postawy i zachowania młodych osób. W ramach kampanii organizatorzy oferują profesjonalnie przygotowane materiały, m.in.: plakaty, ulotki, dyplomy, pocztówki oraz certyfikaty dla nauczycieli. Wszystkie materiały sfinansowane zostały przez Urząd Miejski w Zabrzu.

Zgłoszenia do udziału w kampanii będą przyjmowane do 23 marca w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, ul. 3 Maja 12, oraz pod numerem telefonu 032 2711951. Osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w szkoleniach z zakresu prowadzenia działań profilaktycznych o charakterze alternatywnym.

W Zabrzu kampania pt. „Zachowaj Trzeźwy Umysł” rusza dnia 2 kwietnia, a zakończy się  29 czerwca. Podsumowanie i rozdanie nagród dla laureatów oraz certyfikatów dla nauczycieli odbędzie się w połowie października. Szczegółowych informacji udzielają Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zabrzu: Urszula Koszutska oraz Janina Wysocka w piątek w godzinach od 15.00 do 18.00 pod numerem telefonu 032 2711951.