Młodzi wirtuozi

05.03.2007

Ryszard Alzin, uczeń klasy III Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie, został laureatem drugiego miejsca VIII Śląskiego Konkursu Pianistycznego, który pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowano w zabrzańskiej Szkole Muzycznej.

Jury w składzie: prof. Andrzej Jasiński (przewodniczący jury i dyrektor artystyczny konkursu), prof. Waldemar Andrzejewski, prof. Rudolf Bernatik, prof. Maria Szraiber oraz prof. Jerzy Sulikowski w tym roku nie przyznało pierwszej nagrody. Laureatami trzeciego miejsca zostali ex aequo Dorota Bajon z Żagania oraz Jacek Obstarczyk z Bielska-Białej, zaś czwartego Rafał Kowalczyk z Warszawy. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Marcin Mogiła i Sebastian Nawrocki z Katowic oraz Ewa Tytman z Płocka.

Organizatorami ósmej edycji konkursu, adresowanego do uczniów szkół muzycznych II stopnia, którzy nie przekroczyli 22. roku życia, byli: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. St. Moniuszki w Zabrzu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Stowarzyszenie Muzyczne „Preludium”.